Nickelodeon Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nickelodeon Türkiye

Nickelodeon Türkiye Forumu

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

3 posters
YazarMesaj
Çizgici
Admin
Admin
Çizgici

MesajKonu: avatar tanıtım   avatar tanıtım Icon_minitimeC.tesi Ara. 08, 2007 10:00 pm

Dünya dört ulustan oluşmuştur. Su, Toprak, Ateş ve Hava.
avatar tanıtım Waterbendfq0avatar tanıtım Earthbendjd1avatar tanıtım Firebendjj1avatar tanıtım Airbendjz5

Her bir ulusta adını taşıdığı elementi bükebilme gücüne sahip bükücüler yer alır. Belirli hareket ve teknikler sayesinde elementleri istedikleri şekilde yönlendirebilen bükücüler kendi uluslarının gelenekleri içinde yaşıyorlardır.

avatar tanıtım Avatarworldmapbv9xv9
-Dört Ulusun Yerleşim Haritası-

Elementlerin dördüne birden hakim ve bükücüler arasında en fazla gücen sahip olan tek bir kişi vardır:

Yalnızca Avatar tüm dört elementin ustasıdır.

Dört elementi birden bükme gücüne sahip olan Avatar olağanüstü güçlere sahiptir. Dünyanın düzeni ve dengesinden sorumlu olan Avatar doğumundan ölümüne dek yeryüzünde tektir. Avatar öldüğünde diğer bir Avatar; su, toprak ateş ve hava uluslarında olmak üzere sırayla doğarak bu çemberi devam ettirir.

Uzun yıllar bu dört ulus uyum içinde yaşayarak dünyanın dengesi korunmuştur. Ancak bir gün Ateş Ulusu, gücünün sınırlamalarla kalmaması gerektiğini düşünerek ve Sozin Kuyrukluyıldızının yeryüzüne de düşmesiyle güçlenerek diğer uluslara savaş açmış, tüm dünyaya hükmetmek için saldırmaya başlamıştır.

avatar tanıtım 180pxfirenationfleetqo8at5
-Ateş Ulusu Akınları-

Yaşayan son Avatar Hava Ulusu’ndadır. Ve o sadece bu savaşı sona erdirecek güce sahiptir. Her şey çok geç olmadan önce bu savaş durdurulmalıdır. Ancak Avatar, 12 yaşındaki Aang adlı küçük bir hava bükücüdür.

avatar tanıtım 250pxanmonks5hu8oj1
-Keşişler-

En yakın dostu olan Keşiş Gyatso ile her şeyden habersiz Güney Hava Tapınağı’nda yaşamını sürdürürken kendisinin Avatar olduğunu bilmemektedir.

avatar tanıtım 250pxsoairtemplehiresvsqb9
-Güney Hava Tapınağı-

Çünkü bir Avatar'a kimliği 16 yaşından önce söylenmemesi gerekiyordur. Ancak Hava Ulusundaki keşişler bu savaşı durdurmak için Aang’e kimliğini açıklamak zorunda kalırlar. Kaderi ile bu kadar erken yüzleşmek zorunda kalan havabükücü ağır bir eğitimin altına girmeli ve savaş ilerlemeden önce dört elementte ustalaşmak için uzun yolculuklara çıkmalıdır. Bunu öğrenen Aang bu büyük sorumluluğu üstlenmekten korkar ve uçan bizonu olan Appa ile fırtınalı bir akşam ulusundan kaçarak tüm dünyayı yüzüstü bırakır. Ancak fırtınanın etkisiyle okyanusa düşüp, bilinçsizce Avatar Haline geçerek bir buz kütlesi oluşturur ve içinde kendisi ile bizonu Appa’yı hapsederek okyanusun derinliklerinde kaybolur.

Dünyanın Avatar’ı bekleyişi uzun yıllardır cevapsız kalmıştır ve akınlar da halen sürmektedir. Herkesin son umudu olan Avatar’ında artık dünyayı terk ettiği düşüncesi Ateş Ulusunun gücüne güç katmış, başarısını kanıtlamasına engel olabilecek hiçbir şeyin olmaması bu savaşı neredeyse durdurulamaz hale getirmiştir.

Aang ise okyanusun dibinde sürüklenerek savaştan kaçmanın sessizce bedelini ödemektedir.

Aradan 100 yıl geçer. Okyanusun Aang'i son sürüklediği yer Güney Kutbu olmuştur. Dünyanın kaderini değiştirecek olan son Avatar Aang, Güney Su Kabilesinden olan Katara ve Sokka adındaki bir kız ve erkek kardeş tarafından tesadüfen keşfedilir.

avatar tanıtım 180pxswthomevillageng7ny9
-Güney Su Kabilesi-

Avatar ruhu sayesinde 100 yıl boyunca hayatta kalmayı başaran Aang ve bizonu, yeni arkadaşları ile Avatar kaderi ile artık yüzleşmeye hazırdır. Ama Ateş Ulusu savaşı kazanmak üzeredir. 100 yıllık bir gecikme Aang 'e büyük bir suçluluk duygusu yükler. Çünkü Ateş Ulusu yeni Avatar'ın Hava Ulusunda olduğunu bilerek tüm Hava bükücüleri katletmiştir. Yeryüzünde ki son hava bükücü olan Aang, 4 elementte ustalaşmak için Katara ve Sokka ile Appa'nın sırtında uzun yolculuklara çıkarlar. Ama Avatar'ın geri dönmesi Ateş Ulusunu harekete geçirir. Savaşın başlamasında Ateş Ulusuna güç veren Sozin Kuyrukluyıldızı geri dönüyordur ve bu kez Ateş Lordu Ozai savaşı kökten bitirmeye hazırdır. Aang yolculularından birinde, Ateş Ulusunun en zayıf duruma düşeceği, güçlerini aldıkları güneşin tutulduğu gün için istila planı çalışmalarına başlar. Bilgiyi Toprak Krallığı başkenti olan Ba Sing Se’ye götürmek için zorlu bir yolculuğa daha çıkar.

avatar tanıtım 250pxbsscityshotxa6dd1
-Ba Sing Se-

Aang'ın bu kovalamaca da hem 4 elementte ustalaşması hem de peşinde ki Ateş Ulusu ordusunun yanı sıra Prens Zuko’nun takibinden de sıyrılmalıdır. Yolculukları boyunca Aang pek çok şey öğrenecek, pek çok kişi tanıyacak ve büyük maceralara atılacaktır. Eski dostlarını ziyaret ederken bir yandan da kendisine elementler de ustalaşabilmesi için öğretmen arayışını girmiştir.

---

Yurt dışında inanılmaz bir ilgi gören bu Anime dizi Nickelodeon da yayınlanmaktadır.Dizi 3 kitaptan oluşmaktadır:
Su, Toprak ve Ateş.

Kanal ile anlaşma önce ilk kitap olan Su üzerine olmuştur.Şubat 2005te yayına giren dizi, görülen büyük ilgi sonucunda Nickelodeon tüm sezonları yayınlama kararı almıştır. Kendine has anime çizimleri, muhteşem teknikleri ve sıra dışı konusu ile herkesi kendine hayran bırakan bu dizinin film haberide gecikmez. 6 uzun yılda oluşturulan bu yapay zekanın beyaz perdeye aktarma görevini ünlü yönetmen M.Night Shyamalan üstlenir.Genellikle filmlerini kendi yazan, yöneten ve yapımcılığını yapan yönetmen, diziye hayran olduğunu söylemekten kendini alıkoyamaz. "Muhteşem hareketleri olan aksiyon ve duygu dolu bir dizi" cümlesi ile bu yönetmenliği neden üstlendiniz sorusuna cevap veriyor. Dizinin beyazperdeye Anime olarak aktarılmayacağını da ekleyeyim.Tamamen kanlı canlı bir film olacak.

Anime havasından kopacağını duyan fanlar bu konuda çok tepki gösterse de Shyamalan ve Avatar'ın yaratıcıları olan Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko kendilerinden çok eminler. Her röportajlarında Shyamalan;a ne kadar güvendiklerini dile getiren DiMartino ve Konietzko; Sadece bekleyin ve görün" cümleleriyle filmin nasıl olacağı konusunda açık bir cevap veriyorlar. Shyamalana duydukları güvenin çok büyük olduğuna da ekliyorlar .

Nickelodeon ve Mtv Films'in üstlendiği bu yapım 3 bölümden oluşacak; Su, Toprak ve Ateş. Tıpkı dizide de olduğu gibi. Senaryo çalışmalarına son hız devam eden Shyamalan verdiği son ropörtajda henüz bir kadronun belirlenmediğini açıklıyor. Nickelodeon bu diziye gösterilen büyük ilgiyi hiç beklemediklerini ve Avatar gibi bir diziyi yayınlamaktan çok gurur duyduklarını söylüyorlar.

Ancak tabii ki aksilikler de oluyor.James Cameron'un yönetmenliğindeki diğer bir Avatar adlı filmi ile de Shyamalan arasında epey tartışma çıkmıştı isim benzerliği yüzünden. Cameron bu olayı, Avatarı 10 yılı aşkın süredir planladığını ve böyle bir engelin kendisini durdurmayacağını sert bir tavırla açıklıyor. İsmi satın almış olması da , Shyamalanı halen zor bir duruma sokuyor.

Merakla beklenen film Avatar fırtınasını daha güçlendireceğinden kuşkumuz yok. Şu anda dizi 3. kitabı olan Ateş'in 10 bölümüne yaklaşırken fanlar sabırlarının sınırlarındalar. Çünkü bölümler gittikçe mükemmelleşirken, bu kitabın son olacağı duyurusu büyük bir darbe oldu. Bana da olduğu gibi. Aslında herkes bir sürpriz ümit ederek 4. kitabın yolunu gözlese de resmi bir açıklama kimsenin ağzından çıkmıyor.

Dizideki Ana Karakterler :

Aang:
Son havabükücü olan , hava ulusunda keşişler tarafından büyütülerek 16 yaşına gelmeden önce Avatar kimliğini öğrenmiştir. 100 yıllık bir kayboluşun ardından geri dönerek 4 elementte ustalaşmak için kendisine öğretmen aramaktadır. Su bükmeyi Katara'dan öğrenmeye başlarken, 2. kitapta tanıştığımız Toph adlı 11 yaşındaki kızdan da toprak bükmeyi öğrenecektir. Bir önceki Avatar olan Roku ise Aang'e bu yolculuğunda çok yardımcı olacaktır. Gün geçtikçe geri dönüşünün duyulması önüne büyük engeller ve düşmanlar çıkarmaya başlamıştır. Ancak Aang’in de Katara'ya olan sevgisi hızla artmakta ve kaderinin gerektirdiği görevleri de beraberinde zorlaşmaktadır.

Katara:
Güney kutbundaki kabilede son su bükücü olan 14 yaşındaki Katara, annesini Ateş Ulusu saldırılarında kaybetmiş ve babası da savaşa engel olmak adına yolculuğa çıkmıştır. Buz kütlesinin içinde buldukları bu çocuk kaderinin bir dönüm noktası olmuştur. Kabilesini terk ederek, Aang ve Sokka ile su bükmede ustalaşmak için beraber Kuzey Kutbundaki Su kabilesine doğru yola çıkarlar. Bu yolculuğunda Aang'e de bildiği su bükme tekniklerini öğretecektir. Katara da umduğundan daha güçlü bir bükücü olmanın yolundadır.İLERİKİ BÖLÜMLERDE KAN BÜKEBİLECEKTİR.

Sokka:
14 yaşındaki Katara'nın ağabeyi olan Sokka, element bükme yeteneği olmamasına rağmen zeki, çok yönlü ve en zor durumlarda pratik çözümler bularak kurtulmalarına yardım eden bir savaşçıdır. Elinden bumerangını eksik etmeyen şaka ustası Sokka yolculuğu boyunca aşkı tadacak ve savaş tekniklerini da gitgide geliştirecektir.

Toph :
2. kitapta karşımıza çıkan kör toprakbükücü sıradışı bir yeteneğe sahiptir. Çıplak ayakları ile toprağı hissederek gören ve toprağı görerek kontrol edebilen herkesten daha üstün yeteneklere sahiptir. Ailesinin kendisine kör olması nedeniyle acıması onu çok rahatsız etmektedir ve gizlice toprakbükme düellolarına katılarak ün kazanmaya başlamıştır. Bu sırada Aang ile tanışan Toph ailesinden kaçarak, Aang’in toprakbükme öğretmeni olmuştur. Gruba katılan Toph asi ve kendi bildiğini yapan bir kızdır. Toprakbükme yeteneğini kullanarak pek çok şeyi keşfedecektir.İLERİKİ BÖLÜMLERDE METALDE BÜKEBİLECEKTİR.

Zuko:
Ateş Lordu'nun oğlu olan Prens Zuko, babasına karşı saygısızlık etmesinin sonucunda babası tarafından yüzü yakılarak ulustan sürülmüştür. Avatar'ı bulup babasına teslim ederek onurunu geri kazanmak istiyordur. Pek çok kez Avatar ile karşı karşıya gelen Zuko asla yılmayıp hedefine ulaşmak için her yolu denemektedir.Onun için, tahtın varisi ünvanını geri kazanmaktan daha önemli hiçbir şey yoktur.

Iroh :
Ateş Lordunun ağabeyi olan Iroh oğlunu kaybettikten sonra, Zuko'yu kendi oğlu gibi sevmekte ve sürgünde onunla yolculuk etmektedir.(TAHTIN GERÇEK VARİ'SİDİR!) İyi niyeti ve espirileri ile çoğu zaman Zuko ile tartışsada asla ulusuna geri dönmemiş ve Zuko'yu yalnız bırakmamıştır. Batının Ejderi olarak bilinen General Iroh muhteşem bir ateşbükücüdür ve Zuko'nunda eğitmenidir.

Azula:
2. Kitapta karşımıza çıkan Zuko'nun kardeşi olan Prenses Azula, Zuko ile Iroh'u yakalaması ve Avatar'ı öldürmesi için babası olan Ateş Lordu Ozai tarafından görevlendirir. Ateşbükmede ki olağanüstü başarısı ve güçlü teknikleri ile Azula çok iddialı olduğu kadar zekidir de. Attığı her adımda hem Zuko'ya hem de Avatar'a yaklaşmakta, ve yolculuğu sırasında eski arkadaşlarını da bu göreve katıp takibini hızlandırmıştır.

Roku:

Ateş Ulusunda doğan Aang'den önceki Avatar olan Roku, pek çok kez Aang'ın bu kaderi ile yüzleşmesine yardımcı olacaktır.Ruhlar dünyası ile arasındaki bağlantıyı kavramasında ve savaşı nasıl durdurabileceği hakkında Roku, sürekli Aang ile bağlantı halindedir.

Appa:

Aang'ın uçan bizonu olan Appa'da tıpkı Aang gibi Hava Ulusundan kalan son canlılardan biridir. Gruptakilerin hayatlarını defalarca kurtaran bu 5 mideli bizon da yolculukta hiç ummadığı şeyler yaşayacaktır.

Momo:

Aang'ın güney hava tapınağında bulduğu yarasamsı hayvan olan bu lemur, gruptaki herkesin çok sevdiği zeki bir hayvandır.

Bükme Teknikleri :

Subükücülük;

Teknikler Tai Chi sitiline göredir. Güçlerini aydan alırlar.

avatar tanıtım Teknik1yw4avatar tanıtım Teknik2gh7

Sarmaşıkların içindeki su sayesinde kontrol edilebilnmesi

Ve Az su bükücü İyileştirme gücüne sahiptir.

Toprakbükücülük:

Teknikler Hung Gar ve Kung Fu stiline göredir.

avatar tanıtım Top1mv9avatar tanıtım Top3zg9

Bazıları kumbükme yeteneğine sahiptir.

Ateşbükücülük:

Teknikler Kuzey Shaolin Kung Fu ve Güney Seven Star Praying Mantis stiline göredir.Güçlerini güneşten alırlar.

Çok az kişi yıldırımı kontrol edebilme gücüne sahiptirler.

avatar tanıtım At4sv0avatar tanıtım At2jp3

Havabükücülük:

Teknikler Ba Gua ve Hsing Yi stiline göredir.

avatar tanıtım Hav1ql1avatar tanıtım Hav2ab6

Planör sayesinde uçabilme imkanı vardır.

---

FAVORİMMM!:
O Twinkle Toes'dan bile güçlü...O usta toprak bükücü, dünyanın en güzel, en tatlı görme engellisi... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

En son tarafından C.tesi Ara. 08, 2007 10:37 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://nickturkiye.editboard.com
ketchaup
Yeni Üye
Yeni Üye
ketchaup

MesajKonu: Geri: avatar tanıtım   avatar tanıtım Icon_minitimeC.tesi Ara. 08, 2007 10:03 pm

güzel paylaşım + not Azula sadece book2 de deil book1 son bölümün son sahnesinde de war Very Happy
http://ketchaup.sitemynet.com
ghost rider
Yeni Üye
Yeni Üye
ghost rider

MesajKonu: Geri: avatar tanıtım   avatar tanıtım Icon_minitimePaz Ara. 09, 2007 4:49 pm

saol avatarı bilmesem senin sayende öğrenirdim

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-